ON Semiconductor MC100ELT20DTR2
MC100ELT20DTR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC100ELT20DTR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR TTL-DIFF PECL 8-TSSOP
Datasheet Download
MC100ELT20DTR2.pdf
Availability of MC100ELT20DTR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC100ELT20DTR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100ELT20DTR2
Internal Part NumberEIS-MC100ELT20DTR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100ELT20DTR2
Related LinksMC100EL, MC100ELT20DTR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100ELT20DTR2 Details Description
Related parts for MC100ELT20DTR2
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
LINE CARD LCAS 1CH 32QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf