ON Semiconductor MC100EP16VSDTR2G
MC100EP16VSDTR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP16VSDTR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-TSSOP
Datasheet Download
MC100EP16VSDTR2G.pdf
Availability of MC100EP16VSDTR2G
QUANTITY
MC100EP16VSDTR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP16VSDTR2G
Internal Part NumberEIS-MC100EP16VSDTR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP16VSDTR2G
Related LinksMC100EP1, MC100EP16VSDTR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP16VSDTR2G Details Description
Related parts for MC100EP16VSDTR2G
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 12.5A 1212-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
DKLP COMPENSATED CHOKE 3PHASE 8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf