ON Semiconductor MC100EPT622MNG
MC100EPT622MNG picture photo
Mfg. Part Number
MC100EPT622MNG
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR LVTTL/CMOS-PECL 32-QFN
Datasheet Download
MC100EPT622MNG.pdf
Availability of MC100EPT622MNG
QUANTITY
MC100EPT622MNG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EPT622MNG
Internal Part NumberEIS-MC100EPT622MNG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package74
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100EPT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit10
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVCMOS, LVTTL
Output SignalLVPECL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EPT622MNG
Related LinksMC100EP, MC100EPT622MNG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EPT622MNG Details Description
Related parts for MC100EPT622MNG
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 2POS OR datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 40W datasheet.pdf
PAC-UNIV-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf