ON Semiconductor MC100LVEL32DR2G
MC100LVEL32DR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEL32DR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Counters, Dividers
Brief Description
IC DIVIDER DIV X2 3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
MC100LVEL32DR2G.pdf
Availability of MC100LVEL32DR2G
QUANTITY
MC100LVEL32DR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEL32DR2G
Internal Part NumberEIS-MC100LVEL32DR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Counters, Dividers
Series100LVEL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDivide-by-2
Direction-
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
ResetAsynchronous
Timing-
Count Rate2.6GHz
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEL32DR2G
Related LinksMC100LV, MC100LVEL32DR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEL32DR2G Details Description
Related parts for MC100LVEL32DR2G
PANEL FRONT 24.5X19X0.07" GREY datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 170MA 17 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 5K OHM 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 8DFN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 2A DL HS 8MSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA Automotive, Lighting, Signage 8-SOIC N Exposed Pad datasheet.pdf
040-2 TAB CONTACT S 22-18 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf