ON Semiconductor MC100LVEL32MNR4G
MC100LVEL32MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEL32MNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Counters, Dividers
Brief Description
IC DIVIDER DIV X2 3.3V
Datasheet Download
MC100LVEL32MNR4G.pdf
Availability of MC100LVEL32MNR4G
QUANTITY
MC100LVEL32MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEL32MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC100LVEL32MNR4G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Counters, Dividers
Series100LVEL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDivide-by-2
Direction-
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
ResetAsynchronous
Timing-
Count Rate2.6GHz
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEL32MNR4G
Related LinksMC100LVE, MC100LVEL32MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEL32MNR4G Details Description
Related parts for MC100LVEL32MNR4G
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON datasheet.pdf
EMULATOR PCB ADAPTER 80-QFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 277VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7S 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC XO 51.84MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf