ON Semiconductor MC100LVEP16MNR4G
MC100LVEP16MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEP16MNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RECEIVER/DRVR DIFF ECL 8-DFN
Datasheet Download
MC100LVEP16MNR4G.pdf
Availability of MC100LVEP16MNR4G
QUANTITY
MC100LVEP16MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEP16MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC100LVEP16MNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100LVEP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage2.375 V ~ 3.8 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEP16MNR4G
Related LinksMC100LVE, MC100LVEP16MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEP16MNR4G Details Description
Related parts for MC100LVEP16MNR4G
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 12" GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf