ON Semiconductor MC10E111FN
MC10E111FN picture photo
Mfg. Part Number
MC10E111FN
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:9 800MHZ 28PLCC
Datasheet Download
MC10E111FN.pdf
Availability of MC10E111FN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10E111FN Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10E111FN
Internal Part NumberEIS-MC10E111FN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Oct/2008
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series10E
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, PECL
OutputECL, PECL
Frequency - Max800MHz
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10E111FN
Related LinksMC10E, MC10E111FN Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10E111FN Details Description
Related parts for MC10E111FN
IC COMPARATOR MAGNITUDE 4B 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 150mA Backlight 10-SON (3x3) datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 10A QC datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-50M CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf