ON Semiconductor MC10E445FNR2
MC10E445FNR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10E445FNR2
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC CONV 4BIT SER/PAR ECL 28-PLCC
Datasheet Download
MC10E445FNR2.pdf
Availability of MC10E445FNR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10E445FNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10E445FNR2
Internal Part NumberEIS-MC10E445FNR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series10E
PackagingTape & Reel (TR)
Applications-
Interface-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10E445FNR2
Related LinksMC10E4, MC10E445FNR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10E445FNR2 Details Description
Related parts for MC10E445FNR2
1.5 UF CAP PLASTIC 400V datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
IC LPC SUPER I/O 128LQFP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf