ON Semiconductor MC10EL04DTR2
MC10EL04DTR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL04DTR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE AND/NAND ECL 2IN 8-TSSOP
Datasheet Download
MC10EL04DTR2.pdf
Availability of MC10EL04DTR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10EL04DTR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL04DTR2
Internal Part NumberEIS-MC10EL04DTR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeAND/NAND Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL04DTR2
Related LinksMC10EL, MC10EL04DTR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL04DTR2 Details Description
Related parts for MC10EL04DTR2
WASHER REPLACEMENT KS42 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 24V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE LOOP 16SOIC datasheet.pdf
10+10 WAY M VERT BM SMT W/3.5MM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2R048MW-13,0C1-1 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf