ON Semiconductor MC10EL16DG
MC10EL16DG picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL16DG
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RECEIVER ECL DIFF 5V 8SOIC
Datasheet Download
MC10EL16DG.pdf
Availability of MC10EL16DG
QUANTITY
MC10EL16DG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL16DG
Internal Part NumberEIS-MC10EL16DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series10EL
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage4.2 V ~ 5.7 V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL16DG
Related LinksMC10E, MC10EL16DG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL16DG Details Description
Related parts for MC10EL16DG
TRIMMER 200 OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.35A 150 MOHM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
HDI EMPO 110F155F BENCH/LMCUT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 50V CHA MNT datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 63 V datasheet.pdf