ON Semiconductor MC10EL57DR2
MC10EL57DR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL57DR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MULTIPLXR 4:1 ECL DFF 16SOIC
Datasheet Download
MC10EL57DR2.pdf
Availability of MC10EL57DR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10EL57DR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL57DR2
Internal Part NumberEIS-MC10EL57DR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplexer
Circuit4 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply±4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL57DR2
Related LinksMC10E, MC10EL57DR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL57DR2 Details Description
Related parts for MC10EL57DR2
IC OPAMP GP 5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC TV SILICON TUNER 48HVQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
PANEL INDIC INCAND 6.3V WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 24POS BRD-FPC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf