ON Semiconductor MC10ELT22DT
MC10ELT22DT picture photo
Mfg. Part Number
MC10ELT22DT
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATR DUAL TTL-PECL 8TSSOP
Datasheet Download
MC10ELT22DT.pdf
Availability of MC10ELT22DT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10ELT22DT Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10ELT22DT
Internal Part NumberEIS-MC10ELT22DT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10ELT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10ELT22DT
Related LinksMC10E, MC10ELT22DT Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10ELT22DT Details Description
Related parts for MC10ELT22DT
PROGRAMMER FLASH 49K/77G/78A datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 16A TO3 datasheet.pdf
IC MIXER 1.7-2.2GHZ DWN 20TQFN datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 30A TO-220FL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.2A 6LFCSP datasheet.pdf
DPDT ROCKER SWITCH W/TERM BARRIE datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf