ON Semiconductor MC10EP131FAR2
MC10EP131FAR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10EP131FAR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 32LQFP
Datasheet Download
MC10EP131FAR2.pdf
Availability of MC10EP131FAR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10EP131FAR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EP131FAR2
Internal Part NumberEIS-MC10EP131FAR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Oct/2012
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EP
PackagingCut Tape (CT)
FunctionSet(Preset) and Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element4
Frequency - Clock3GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive, Negative
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-3 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent120mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LQFP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EP131FAR2
Related LinksMC10EP, MC10EP131FAR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EP131FAR2 Details Description
Related parts for MC10EP131FAR2
IC ARITHMETIC LOGIC 4BIT 20-DIP datasheet.pdf
THYRISTOR SIBOD 120VR DO-214AA datasheet.pdf
SOCKET HEX 5/32" 6.00" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A SMP5 datasheet.pdf
HDR RA SR POL .100 GP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
LED HOLDER 24X24MM ROUND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf