ON Semiconductor MC10EP142MNR4G
MC10EP142MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC10EP142MNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Shift Registers
Brief Description
IC SHIFT REGISTER 9BIT ECL 32QFN
Datasheet Download
MC10EP142MNR4G.pdf
Availability of MC10EP142MNR4G
QUANTITY
MC10EP142MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EP142MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC10EP142MNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Shift Registers
Series10EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeShift Register
Output TypePush-Pull
Number of Elements1
Number of Bits per Element9
FunctionUniversal
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EP142MNR4G
Related LinksMC10EP1, MC10EP142MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EP142MNR4G Details Description
Related parts for MC10EP142MNR4G
IDC CABLE - MKS50K/MC50M/MPD50K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RELAY DRIVER 8CHAN 20-TQFN datasheet.pdf
IMPACT PWR 3PR RA HDR PF 4CKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 11MM datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 10 POS datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 1.5V datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A datasheet.pdf