ON Semiconductor MC10EP17DWR2G
MC10EP17DWR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC10EP17DWR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR/DRVR QUAD ECL DFF 20SOIC
Datasheet Download
MC10EP17DWR2G.pdf
Availability of MC10EP17DWR2G
QUANTITY
MC10EP17DWR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EP17DWR2G
Internal Part NumberEIS-MC10EP17DWR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series10EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits4
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EP17DWR2G
Related LinksMC10EP, MC10EP17DWR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EP17DWR2G Details Description
Related parts for MC10EP17DWR2G
CONN RECPT PIN.015-.025"DIA 173" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
M3 SCREW FOR VG-1 & VG-3 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf