ON Semiconductor MC10H125FNR2
MC10H125FNR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10H125FNR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRNSLATR QUAD MECL-TTL 20PLCC
Datasheet Download
MC10H125FNR2.pdf
Availability of MC10H125FNR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10H125FNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10H125FNR2
Internal Part NumberEIS-MC10H125FNR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Oct/2008
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10H
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit4
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalMECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 75°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10H125FNR2
Related LinksMC10H1, MC10H125FNR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10H125FNR2 Details Description
Related parts for MC10H125FNR2
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TXRX 4BIT DUAL 3STATE 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 5 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.07A 130 MOHM datasheet.pdf