ON Semiconductor MC10H605FN
MC10H605FN picture photo
Mfg. Part Number
MC10H605FN
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR HEX ECL-TTL 28-PLCC
Datasheet Download
MC10H605FN.pdf
Availability of MC10H605FN
QUANTITY
MC10H605FN Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10H605FN
Internal Part NumberEIS-MC10H605FN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Oct/2008
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10H
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit6
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10H605FN
Related LinksMC10H, MC10H605FN Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10H605FN Details Description
Related parts for MC10H605FN
KIT TEST LEAD XL ELECTRONIC datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X6-1/4X1-1/4 datasheet.pdf
LED SLIDE T2 RED 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN ADAPTER 18P-18P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 400 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D4N-1F72 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf