Cornell Dubilier Electronics MC12ED150J-TF
MC12ED150J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED150J-TF
Brief Description
CAP MICA 15PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED150J-TF.pdf
Availability of MC12ED150J-TF
QUANTITY
MC12ED150J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED150J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12ED150J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED150J-TF
Related LinksMC12ED, MC12ED150J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED150J-TF Details Description
Related parts for MC12ED150J-TF
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 20mA Backlight 18-TuSMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 12VIN 07VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 510 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 29.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
IC FPGA LP 3502LUTS 1.2V 25WLCS datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf