Cornell Dubilier Electronics MC12ED180J-TF
MC12ED180J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED180J-TF
Brief Description
CAP MICA 18PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED180J-TF.pdf
Availability of MC12ED180J-TF
QUANTITY
MC12ED180J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED180J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12ED180J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED180J-TF
Related LinksMC12ED, MC12ED180J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED180J-TF Details Description
Related parts for MC12ED180J-TF
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN GASKET SEALING RING PG 42 datasheet.pdf
CONSOLE 5M datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.464 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SENSOR PRES 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSTOP ROLLER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO220 datasheet.pdf