Cornell Dubilier Electronics MC12ED200J-TF
MC12ED200J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED200J-TF
Brief Description
CAP MICA 20PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED200J-TF.pdf
Availability of MC12ED200J-TF
QUANTITY
MC12ED200J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED200J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12ED200J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED200J-TF
Related LinksMC12ED, MC12ED200J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED200J-TF Details Description
Related parts for MC12ED200J-TF
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIE SET 4 16-14 AVK FLAG datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1A 1.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 170POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.15A SNT6A datasheet.pdf