Cornell Dubilier Electronics MC12ED220J-F
MC12ED220J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED220J-F
Brief Description
CAP MICA 22PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED220J-F.pdf
Availability of MC12ED220J-F
QUANTITY
MC12ED220J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED220J-F
Internal Part NumberEIS-MC12ED220J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED220J-F
Related LinksMC12ED, MC12ED220J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED220J-F Details Description
Related parts for MC12ED220J-F
THERM NTC 2.2K OHMS 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 20A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 8A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf