Cornell Dubilier Electronics MC12ED220J-TF
MC12ED220J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED220J-TF
Brief Description
CAP MICA 22PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED220J-TF.pdf
Availability of MC12ED220J-TF
QUANTITY
MC12ED220J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED220J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12ED220J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED220J-TF
Related LinksMC12ED, MC12ED220J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED220J-TF Details Description
Related parts for MC12ED220J-TF
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LENS FOR CREE XR-E 3 UP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf