Cornell Dubilier Electronics MC12FA111J-F
MC12FA111J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA111J-F
Brief Description
CAP MICA 110PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA111J-F.pdf
Availability of MC12FA111J-F
QUANTITY
MC12FA111J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA111J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA111J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA111J-F
Related LinksMC12FA, MC12FA111J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA111J-F Details Description
Related parts for MC12FA111J-F
CONN PLUG 5POS VERT SINGLE datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PROXIMITY ULTRASONIC 300MM M18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf