Cornell Dubilier Electronics MC12FA151G-TF
MC12FA151G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA151G-TF
Brief Description
CAP MICA 150PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA151G-TF.pdf
Availability of MC12FA151G-TF
QUANTITY
MC12FA151G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA151G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA151G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA151G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA151G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA151G-TF Details Description
Related parts for MC12FA151G-TF
JUMPER-H1504TR/A3049S/H1504TR 6" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 32AH datasheet.pdf