Cornell Dubilier Electronics MC12FA201F-TF
MC12FA201F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA201F-TF
Brief Description
CAP MICA 200PF 1% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA201F-TF.pdf
Availability of MC12FA201F-TF
QUANTITY
MC12FA201F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA201F-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA201F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA201F-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA201F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA201F-TF Details Description
Related parts for MC12FA201F-TF
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf