Cornell Dubilier Electronics MC12FA271G-TF
MC12FA271G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA271G-TF
Brief Description
CAP MICA 270PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA271G-TF.pdf
Availability of MC12FA271G-TF
QUANTITY
MC12FA271G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA271G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA271G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA271G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA271G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA271G-TF Details Description
Related parts for MC12FA271G-TF
IC VOLT SUPERVISOR TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CRIMPING DIE ASPBB5QD250I2 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN/ADAPTER/COMP datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
5600UF 25V 22X25 datasheet.pdf