Cornell Dubilier Electronics MC12FA271J-F
MC12FA271J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA271J-F
Brief Description
CAP MICA 270PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA271J-F.pdf
Availability of MC12FA271J-F
QUANTITY
MC12FA271J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA271J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA271J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA271J-F
Related LinksMC12FA, MC12FA271J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA271J-F Details Description
Related parts for MC12FA271J-F
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER DUAL 28TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 2.5MM datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 500MA 50V datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf