Cornell Dubilier Electronics MC12FA301J-TF
MC12FA301J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA301J-TF
Brief Description
CAP MICA 300PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA301J-TF.pdf
Availability of MC12FA301J-TF
QUANTITY
MC12FA301J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA301J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA301J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA301J-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA301J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA301J-TF Details Description
Related parts for MC12FA301J-TF
LCD MODULE 16X2 CHAR REFL TN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 WW datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 10V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
T87-C600X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RCPT INLINE 1SKT SLD CUP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC datasheet.pdf