Cornell Dubilier Electronics MC12FA331J-F
MC12FA331J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA331J-F
Brief Description
CAP MICA 330PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA331J-F.pdf
Availability of MC12FA331J-F
QUANTITY
MC12FA331J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA331J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA331J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA331J-F
Related LinksMC12FA, MC12FA331J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA331J-F Details Description
Related parts for MC12FA331J-F
REGULATOR 14.6V 3A VERT HZ HT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR60H/AE60M/HPL60H datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.11A 103 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf