Cornell Dubilier Electronics MC12FA391J-TF
MC12FA391J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA391J-TF
Brief Description
CAP MICA 390PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA391J-TF.pdf
Availability of MC12FA391J-TF
QUANTITY
MC12FA391J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA391J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA391J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA391J-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA391J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA391J-TF Details Description
Related parts for MC12FA391J-TF
LED 5MM RELAMPABL GRN LOW I PCMT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IC VOLT DET 1.9V NCH OD SOT23A datasheet.pdf
TERM BLOCK PWR 2POS 600V PDB datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
STEPMOTOR UNI 15DEG 66OHM 60:1 datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 25.02MM datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
22MM GREEN 24V WIRES datasheet.pdf