Cornell Dubilier Electronics MC12FA500G-TF
MC12FA500G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA500G-TF
Brief Description
CAP MICA 50PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA500G-TF.pdf
Availability of MC12FA500G-TF
QUANTITY
MC12FA500G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA500G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA500G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance50pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA500G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA500G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA500G-TF Details Description
Related parts for MC12FA500G-TF
POT 2.5K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 8MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf