Cornell Dubilier Electronics MC12FA820J-TF
MC12FA820J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA820J-TF
Brief Description
CAP MICA 82PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA820J-TF.pdf
Availability of MC12FA820J-TF
QUANTITY
MC12FA820J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA820J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA820J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA820J-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA820J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA820J-TF Details Description
Related parts for MC12FA820J-TF
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 1.2W MONO D 28TQFN datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BGS SENSOR W/SENSOR datasheet.pdf
BRIDGE DIODE GPP 35A 800V KBPC-W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN FEMALE 9POS CONTACT INSERT datasheet.pdf