Cornell Dubilier Electronics MC12FD390G-TF
MC12FD390G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD390G-TF
Brief Description
CAP MICA 39PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD390G-TF.pdf
Availability of MC12FD390G-TF
QUANTITY
MC12FD390G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD390G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD390G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD390G-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD390G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD390G-TF Details Description
Related parts for MC12FD390G-TF
RES SMD 10.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
EURO QKE HDR STR DP WOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 51A D2PAK datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 42POS datasheet.pdf