Cornell Dubilier Electronics MC12FD390J-TF
MC12FD390J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD390J-TF
Brief Description
CAP MICA 39PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD390J-TF.pdf
Availability of MC12FD390J-TF
QUANTITY
MC12FD390J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD390J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD390J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD390J-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD390J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD390J-TF Details Description
Related parts for MC12FD390J-TF
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC DOWNCONVERTER DGTL 4CH 196BGA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BOOST 35V 50MA datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 9POS 1.25MM WTB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1AWG 30' BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 126 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf