Cornell Dubilier Electronics MC12FD430F-F
MC12FD430F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD430F-F
Brief Description
CAP MICA 43PF 1% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD430F-F.pdf
Availability of MC12FD430F-F
QUANTITY
MC12FD430F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD430F-F
Internal Part NumberEIS-MC12FD430F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD430F-F
Related LinksMC12FD, MC12FD430F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD430F-F Details Description
Related parts for MC12FD430F-F
IC ADC 12BIT 40MSPS SAMPL 32-QFN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
TERMINAL HOLD DOWN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf