Cornell Dubilier Electronics MC12FD430G-TF
MC12FD430G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD430G-TF
Brief Description
CAP MICA 43PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD430G-TF.pdf
Availability of MC12FD430G-TF
QUANTITY
MC12FD430G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD430G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD430G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD430G-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD430G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD430G-TF Details Description
Related parts for MC12FD430G-TF
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 60A TO264 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 900MA 390 MOHM datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 7.24MM datasheet.pdf
RES 110K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf
14AWG 41/30 12C FOIL SHLD 100' datasheet.pdf
GT 48C 48#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 510PF 50V 5% NP0 1210 datasheet.pdf