Cornell Dubilier Electronics MC12FD680G-TF
MC12FD680G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD680G-TF
Brief Description
CAP MICA 68PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD680G-TF.pdf
Availability of MC12FD680G-TF
QUANTITY
MC12FD680G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD680G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD680G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD680G-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD680G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD680G-TF Details Description
Related parts for MC12FD680G-TF
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 38.96VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.01 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf