Cornell Dubilier Electronics MC12FD750F-TF
MC12FD750F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD750F-TF
Brief Description
CAP MICA 75PF 1% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD750F-TF.pdf
Availability of MC12FD750F-TF
QUANTITY
MC12FD750F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD750F-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD750F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD750F-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD750F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD750F-TF Details Description
Related parts for MC12FD750F-TF
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FML 320POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
IC MCU USB ENCORE CONTROL 16QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 32SGL 2.36MM datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf