Cornell Dubilier Electronics MC12FD910J-F
MC12FD910J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD910J-F
Brief Description
CAP MICA 91PF 5% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD910J-F.pdf
Availability of MC12FD910J-F
QUANTITY
MC12FD910J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD910J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FD910J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD910J-F
Related LinksMC12FD, MC12FD910J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD910J-F Details Description
Related parts for MC12FD910J-F
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277A datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR 60A 48V datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
HDM SMPR070F140O K (CUTS) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf