NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC13851-1960EVK
MC13851-1960EVK picture photo
Mfg. Part Number
MC13851-1960EVK
Brief Description
IC MC13851_1960_EVK
Datasheet Download
MC13851-1960EVK.pdf
Availability of MC13851-1960EVK
QUANTITY
MC13851-1960EVK Order Process
Ship out your order
Specifications of MC13851-1960EVK
Internal Part NumberEIS-MC13851-1960EVK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsMC13851 Overview
TypeAmplifier
Frequency1.96GHz
For Use With/Related ProductsMC13851
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC13851-1960EVK
MC13851-1960EVK Details Description
Related parts for MC13851-1960EVK
DBL BANANA/ALLIG CL RG58C/U 60" datasheet.pdf
WIRE CRIMPER .055 'F' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 183 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 29POS datasheet.pdf