Cornell Dubilier Electronics MC18FA251J-TF
MC18FA251J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA251J-TF
Brief Description
CAP MICA 250PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA251J-TF.pdf
Availability of MC18FA251J-TF
QUANTITY
MC18FA251J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA251J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA251J-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance250pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA251J-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA251J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA251J-TF Details Description
Related parts for MC18FA251J-TF
FIXED IND 6.8UH 760MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC DAC SNGL 18BIT 32-CDIP datasheet.pdf
PATCHCORD SOCKET-BANA PLUG RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 20% 40V FLATPCK datasheet.pdf