Cornell Dubilier Electronics MC18FA271F-TF
MC18FA271F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA271F-TF
Brief Description
CAP MICA 270PF 1% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA271F-TF.pdf
Availability of MC18FA271F-TF
QUANTITY
MC18FA271F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA271F-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA271F-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA271F-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA271F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA271F-TF Details Description
Related parts for MC18FA271F-TF
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PWR SWITCH 1CH 500MA SOT23-5 datasheet.pdf
POWER USB 12V CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 9.13"LX7.95"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 30V CHA MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf