Cornell Dubilier Electronics MC18FA431J-TF
MC18FA431J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA431J-TF
Brief Description
CAP MICA 430PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA431J-TF.pdf
Availability of MC18FA431J-TF
QUANTITY
MC18FA431J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA431J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA431J-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA431J-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA431J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA431J-TF Details Description
Related parts for MC18FA431J-TF
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN LIGHT PIPE 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN MAGJACK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf