Cornell Dubilier Electronics MC18FA471J-TF
MC18FA471J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA471J-TF
Brief Description
CAP MICA 470PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA471J-TF.pdf
Availability of MC18FA471J-TF
QUANTITY
MC18FA471J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA471J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA471J-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA471J-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA471J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA471J-TF Details Description
Related parts for MC18FA471J-TF
VARISTOR 67V 250A 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 12 POS datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF11G/AF11/AFF11G datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
MOTOR TIMER 8PIN SOCKET 100-110V datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf