Cornell Dubilier Electronics MC18FA821J-TF
MC18FA821J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA821J-TF
Brief Description
CAP MICA 820PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA821J-TF.pdf
Availability of MC18FA821J-TF
QUANTITY
MC18FA821J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA821J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FA821J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA821J-TF
Related LinksMC18FA, MC18FA821J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA821J-TF Details Description
Related parts for MC18FA821J-TF
RES 20.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.34KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 200MA 1.15 OHM datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (G-376-12) datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.8A 425 MOHM SMD datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf