Cornell Dubilier Electronics MC18FD121F-TF
MC18FD121F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FD121F-TF
Brief Description
CAP MICA 120PF 1% 500V 1812
Datasheet Download
MC18FD121F-TF.pdf
Availability of MC18FD121F-TF
QUANTITY
MC18FD121F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FD121F-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FD121F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FD121F-TF
Related LinksMC18FD, MC18FD121F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FD121F-TF Details Description
Related parts for MC18FD121F-TF
TRANS NPN 140V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
IC PWR DETECTOR 2.5GHZ 8MSOP datasheet.pdf
Crystal 6.1760MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 5/8"X2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 38POS datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P TH PLUG LC datasheet.pdf
220UF 160V 16X31,5 datasheet.pdf