Cornell Dubilier Electronics MC18FD131G-TF
MC18FD131G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FD131G-TF
Brief Description
CAP MICA 130PF 2% 500V 1812
Datasheet Download
MC18FD131G-TF.pdf
Availability of MC18FD131G-TF
QUANTITY
MC18FD131G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FD131G-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FD131G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FD131G-TF
Related LinksMC18FD, MC18FD131G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FD131G-TF Details Description
Related parts for MC18FD131G-TF
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOD PWR INLET MED FILTER 1A PNL datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC I-CODE SLI UNCASED FOIL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf