Cornell Dubilier Electronics MC18FD181J-TF
MC18FD181J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FD181J-TF
Brief Description
CAP MICA 180PF 5% 500V 1812
Datasheet Download
MC18FD181J-TF.pdf
Availability of MC18FD181J-TF
QUANTITY
MC18FD181J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FD181J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FD181J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FD181J-TF
Related LinksMC18FD, MC18FD181J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FD181J-TF Details Description
Related parts for MC18FD181J-TF
CONN BUTT SPLICE 12-10AWG INS datasheet.pdf
CABLE EXTENSION VGA HD15M/F 25' datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
32 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
VARNISHED CAMBRIC 3/4"X36YD datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) PIN PL datasheet.pdf
1500UF 400V 35X100MM 85C 5000H datasheet.pdf