Cornell Dubilier Electronics MC22FA202G-TF
MC22FA202G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FA202G-TF
Brief Description
CAP MICA 2000PF 2% 100V 2220
Datasheet Download
MC22FA202G-TF.pdf
Availability of MC22FA202G-TF
QUANTITY
MC22FA202G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FA202G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FA202G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2000pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FA202G-TF
Related LinksMC22FA, MC22FA202G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FA202G-TF Details Description
Related parts for MC22FA202G-TF
CONN HEADER 2POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CABLE PRINTER PARALLEL 10M datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HALAR SLEEVING 3/4" BLACK 75' datasheet.pdf
BATTERY HOLDER THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM datasheet.pdf
HDMSMPR110F1550K datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf