Cornell Dubilier Electronics MC22FA911J-TF
MC22FA911J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FA911J-TF
Brief Description
CAP MICA 910PF 5% 100V 2220
Datasheet Download
MC22FA911J-TF.pdf
Availability of MC22FA911J-TF
QUANTITY
MC22FA911J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FA911J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FA911J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FA911J-TF
Related LinksMC22FA, MC22FA911J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FA911J-TF Details Description
Related parts for MC22FA911J-TF
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC datasheet.pdf
GDT 1000V 20KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC 5 POWER SUPPLY MONITOR 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MODULE APEX TXRX W/PBC ANTENNA datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 600 MOHM datasheet.pdf